Przejdź do sekcji:
Powrót

Biurko

Biurko płaskie typ B.P. – 153 z 8 szufladami po bokach i jedną główną z centralnym zamkiem; uchwyty opływowe, typowe dla wyrobów Pabjanickiej Fabryki Mebli Biurowych J. Magrowicz. Fabryka posiadała swój skład fabryczny w Warszawie na ul. Świętokrzyskiej. Powstała w 1904 r. Produkowała m.in. urządzenia biur i banków, a także meble specjalne na zamówienie. Firma rejestrowała własne wzory użytkowe mebli w Urzędzie Patentowym RP. Szafa stanowiła wyposażenie biur Zakładów Południowych w Stalowej Woli, największej inwestycji Centralnego Okręgu Przemysłowego, przemianowanych po II wojnie światowej na Hutę Stalowa Wola.

Parametry

Kategoria:
Meble
Czas powstania:
lata trzydzieste XX w.
Numer inwentarzowy:
MRS/H/2599
Producent / Autor:
Pabjanicka Fabryka Mebli Biurowych J. Magrowicz
Technika wykonania:
obróbka stolarska drewna
Materiał:
drewno, metal
Wymiary:
wys. 78 cm, szer. 153 cm, gł. 87 cm

Bryła 3D

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Dofinansowanie Infrastruktura kultury: Muzeum online - zakup sprzętu do rejestracji i montażu filmów edukacyjnych dofinansowano ze środków budżetu państwa