Przejdź do sekcji:
Powrót

Kapelusz

Kapelusz Józefy Stauffer, żony przedwojennego burmistrza Rozwadowa Adolfa Stauffera. Wykonany jest z czarnego aksamitu. Wewnątrz znajduje się szaro-kremowa wyściółka, a na niej nadruk: Magazyn Mód Parisien Stefania Hubertowa, Lwów, Akademicka 5. Józefa Stauffer urodziła się 13 III 1882 r., zmarła 28 sierpnia 1967 r., pochowana jest wraz z mężem na cmentarzu parafialnym w Rozwadowie (dziś osiedle Stalowej Woli). Adolf Stauffer (1875-1935) z zawodu był adwokatem. Uczestniczył w I wojnie światowej, na froncie przebywał od 1914 do 1918 roku, w okresie międzywojennym był burmistrzem Rozwadowa i radnym miejskim. W trakcie urzędowania zaprojektował herb miasta, widniejący na pieczęciach magistrackich jeszcze w okresie powojennym.

Parametry

Kategoria:
Elementy garderoby
Czas powstania:
dwudziestolecie międzywojenne
Numer inwentarzowy:
MRS/H/1958
Technika wykonania:
szycie, produkcja seryjna
Materiał:
tkanina

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Dofinansowanie Infrastruktura kultury: Muzeum online - zakup sprzętu do rejestracji i montażu filmów edukacyjnych dofinansowano ze środków budżetu państwa