Przejdź do sekcji:
Powrót

Kuchenka

Kuchenka polowa (wojskowa lub turystyczna) produkcji Zakładów Metalowych „Dęba”. Kuchenka w kolorze zielonym wyposażona w futerał z tkaniny koloru żółtobrązowego. Wieczko zabezpieczane przez trzy metalowe wypustki zlokalizowane po bokach. Urządzenie było jednym z pierwszych wyrobów zakładów w Nowej Dębie po wybuchu II wojny światowej, produkowana była do 1961 r. Zakłady (obecnie Zakłady Metalowe DEZAMET S.A. Nowa Dęba) powstały w ramach inwestycji Centralnego Okręgu Przemysłowego, jako Wytwórnia Amunicji nr 3. Decyzja o budowie zakładu zapadła w 1936 r. 15 XII 1938 r. uruchomiono narzędziownię i oddział remontowy. Tuż przed wybuchem II wojny światowej rozpoczęto produkcję na wydziale zapalników. Zakłady Metalowe „Dęba” zostały utworzone 1 stycznia 1951 r.

Parametry

Kategoria:
Produkty zakładów
Czas powstania:
okres powojenny
Numer inwentarzowy:
MRS/COP/166/1-2
Producent / Autor:
Zakłady Metalowe „Dęba”
Technika wykonania:
produkcja seryjna, szycie, wytłaczanie
Materiał:
metal, tkanina
Wymiary:
wys.13 cm, śr. 9,5 cm

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Dofinansowanie Infrastruktura kultury: Muzeum online - zakup sprzętu do rejestracji i montażu filmów edukacyjnych dofinansowano ze środków budżetu państwa