Przejdź do sekcji:

Puszka

Puszka metalowa na herbatniki w formie prostopadłościanu, z wieczkiem. W centralnej części wieczka wizerunek w formie ułożonych w trójkąt ciastek i herbatników. W górnej części czerwono-złoty napis „SCHRAMEK”, zaś w dolnej części napis „CIESZYN”. Po prawej i lewej stronie wieczka znak ochronny – czerwony trójkąt z białym napisem „Tip-Top” i stylizowanymi literami „CSB”. Wieczko otoczone obwódką w kolorze złotym. Puszka pochodzi z fabryki „Bracia Schramek Tip-Top” z Cieszyna, która została założona w 1921 r. przez Brunona i Wilhelma Schramków przy ul. Głębokej w Cieszynie. Z czasem, w związku z rozwojem zakładu, jego siedzibę przeniesiono na ul. Libunia.

Parametry

Kategoria:
Opakowania
Czas powstania:
lata 30. XX w.
Numer inwentarzowy:
MRS/H/1325
Producent / Autor:
Fabryka „Bracia Schramek Tip-Top” w Cieszynie
Technika wykonania:
wycinanie, wytłaczanie
Materiał:
metal
Wymiary:
wys. 9 cm, dł. 25 cm, szer. 22 cm

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Dofinansowanie Infrastruktura kultury: Muzeum online - zakup sprzętu do rejestracji i montażu filmów edukacyjnych dofinansowano ze środków budżetu państwa