Przejdź do sekcji:

Puszka

Puszka metalowa po produkcie Spółki Akcyjnej AZOT w Jaworznie, tzw. „zieleni paryskiej”, inaczej zieleń szwajnfurcka. Organiczny związek chemiczny, sól podwójna kwasu octowego, kwasu metaarsenowego i miedzi na +2 stopniu utlenienia. Substancję stosowano jako insektycyd. Widoczna m.in. zielona etykieta z logotypem firmy oraz krótkim opisem produktu. Zakłady azotowe w Jaworznie powstały w 1917 r., a powstała z nich Spółka Akcyjna „Azot” w Jaworznie stała się w latach trzydziestych dwudziestego wieku częścią koncernu państwowego Zjednoczonych Fabryk Związków Azotowych w Mościcach i Chorzowie.

Parametry

Kategoria:
Opakowania
Czas powstania:
dwudziestolecie międzywojenne
Numer inwentarzowy:
MRS/MPCOP/20
Producent / Autor:
Spółka Akcyjna „AZOT” w Jaworznie
Technika wykonania:
produkcja seryjna, wytłaczanie
Materiał:
metal, papier
Wymiary:
wys. 27 cm, szer. 22 cm, gł. 15 cm

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Dofinansowanie Infrastruktura kultury: Muzeum online - zakup sprzętu do rejestracji i montażu filmów edukacyjnych dofinansowano ze środków budżetu państwa