Przejdź do sekcji:

Słupek graniczny

Słupek odgraniczający powstające w ramach Centralnego Okręgu Przemysłowego Państwową Wytwórnię Prochu nr 5 w Krajowicach koło Jasła od terenu zewnętrznego. Decyzja o budowie nowej fabryki prochu w COP-u zapadła w 1936 r. Początkowo miała zostać zlokalizowana w Strzyżowie przy linii kolejowej z Rzeszowa do Jasła. Ostatecznie zdecydowano o jej umiejscowieniu w pobliżu Jasła w miejscowości Krajowice, w miejscu zwanym Gamrat-Opacie. Zakład był filialną placówką fabryki prochu w Pionkach. Udało się do wybuchu wojny zrealizować część inwestycji, ale nie zdążono uruchomić produkcji.

Parametry

Kategoria:
Znaki graniczne
Czas powstania:
lata trzydzieste XX w.
Numer inwentarzowy:
MRS/MPH/616/1
Technika wykonania:
odlew
Materiał:
beton, kruszywo
Wymiary:
u podstawy 20x20 cm, wys. ok. 90 cm, górna część 15x15 cm

Fotografia obrotowa

Zobacz także

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Dofinansowanie Infrastruktura kultury: Muzeum online - zakup sprzętu do rejestracji i montażu filmów edukacyjnych dofinansowano ze środków budżetu państwa