Przejdź do sekcji:

Tabliczka reklamowa

Tablica reklamowa wykonana z metalu w formie prostokątnego paska w kolorze żółtym, obramowanego czarną falistą linią. W lewym górnym rogu napis w kolorze czarnym: D-ra Oetkera, pod nim owalny kształt z kobiecym profilem. W centrum reklamy ukośny napis w kolorze czerwonym: budynie:, pod spodem informacja w kolorze czarnym o rodzajach budyniów, napisy częściowo nieczytelne. Przedsiębiorstwo Dr. August Oetker KG wywodzi się z Niemiec. Jego założycielem był aptekarz dr August Oetker. Firma jest pionierem w produkcji proszku do pieczenia w torebkach. Wszystko zaczęło się w 1891 r., kiedy założyciel firmy zaczął sprzedawać w swojej aptece wynaleziony przez siebie proszek do pieczenia Backin.

Parametry

Kategoria:
Materiały reklamowe
Czas powstania:
dwudziestolecie międzywojenne
Numer inwentarzowy:
MRS/H/2395
Producent / Autor:
Dr. August Oetker KG
Technika wykonania:
obróbka plastyczna, cięcie, malowanie, druk
Materiał:
metal
Wymiary:
wys. 4,4 cm, dł. 8 cm

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Dofinansowanie Infrastruktura kultury: Muzeum online - zakup sprzętu do rejestracji i montażu filmów edukacyjnych dofinansowano ze środków budżetu państwa