Przejdź do sekcji:
Powrót

Zestaw sprawdzianów

Zestaw sprawdzianów (5 sztuk) w opakowaniu, wyprodukowanych przez Fabrykę Sprawdzianów w Warszawie, wchodzącą w skład koncernu Państwowych Wytwórni Uzbrojenia, przedsiębiorstwa posiadającego oraz budującego nowe zakłady zbrojeniowe w Centralnym Okręgu Przemysłowym. Decyzja o powstaniu fabryki podjęta została w 1923 r., wybudowano ją w latach 1923-1925. Początkowo wchodziła w skład Centralnego Zarządu Wytwórni Wojskowych, przemianowanego w 1927 r. na wspomniane PWU. Sprawdziany to specjalne narzędzia pomiarowe, które bez określania rzeczywistych wymiarów przedmiotu produkcji, dają możliwość stwierdzenia, czy określony wyrób spełnia parametry jakościowe.

Parametry

Kategoria:
Wyposażenie zakładów przemysłowych
Czas powstania:
XX w.
Numer inwentarzowy:
MRS/H/2965
Producent / Autor:
Fabryka Sprawdzianów w Warszawie
Technika wykonania:
obróbka stolarska drewna, odlew, szlifowanie, produkcja seryjna
Materiał:
drewno, metal
Wymiary:
wys. 2 cm, szer. 19 cm, dł. 12 cm, dł. po otwarciu 24 cm

Fotografia obrotowa

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Dofinansowanie Infrastruktura kultury: Muzeum online - zakup sprzętu do rejestracji i montażu filmów edukacyjnych dofinansowano ze środków budżetu państwa