Przejdź do sekcji:

Legitymacja

Legitymacja wydana przez zakłady Reichswerke A.G. „Hermann Göring” Stahlwerk Braunschweig Werk Stalowa Wola (utworzone przez Niemców w okresie okupacji na bazie Zakładów Południowych w Stalowej Woli). Dokument został wystawiony na Józefa Barnata urodzonego 14 lipca 1909 r. w Laskach. Dokument z datą wystawienia 22 maja 1940 r. Na dokumencie znajduje się fotografia osobista J. Barnata, dwie odbite pieczęcie, podpisy właściciela dokumentu oraz oficera ochrony zakładów. Stanowisko pracy określone jako „Arbeiter Betriebsmittelbau”, co oznacza prawdopodobnie stanowisko pracownika budowlanego. J. Barnat zaczął pracę w zakładach jeszcze przed wybuchem II wojny światowej. Dokument jest charakterystyczny z uwagi na fakt, iż jego okładka posiada wybitą polską nazwę przedsiębiorstwa, co pozwala sądzić, że pochodzi sprzed 1 września 1939 r. W środek legitymacji wstawiono strony już w języku niemieckim, pochodzące z okresu okupacji. Świadczy to o stosowaniu przez niemiecką administrację Zakładów Południowych formatów dokumentów opracowanych przed wybuchem wojny.

Parametry

Kategoria:
Dokumenty
Miejsce powstania:
Polska / Generalne Gubernatorstwo, Stalowa Wola
Czas powstania:
1939-1940
Numer inwentarzowy:
MRS/COP/178
Producent / Autor:
nieznany
Technika wykonania:
fotografia czarno-biała, klejenie, druk, maszynopis, pismo odręczne
Materiał:
papier fotograficzny, tektura, tworzywo sztuczne, tkanina
Wymiary:
wys. 11 cm, szer. 15 cm

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Dofinansowanie Infrastruktura kultury: Muzeum online - zakup sprzętu do rejestracji i montażu filmów edukacyjnych dofinansowano ze środków budżetu państwa