Przejdź do sekcji:

Opis patentowy

Opis patentu nr 393799, należący do Państwowej Fabryki Związków Azotowych w Chorzowie. Dotyczy udoskonalenia procesów produkcji fosforu. Patent pozyskany przez Wielką Brytanię. Wniosek o patent złożono 16 sierpnia 1932 r., akceptacja nastąpiła 15 czerwca 1933 r.; pierwszeństwo dla Polski z 28 września 1931 r. Na opisie patentowym widoczna jest nieaktualna pieczątka Biblioteki Centralnej Państwowej Fabryki Związków Azotowych w Mościcach (nr inw. 1477). Państwowa Fabryka Związków Azotowych w Chorzowie powstała w 1916 r. pod nazwą Oberschlesische Stickstoffwerke AG. Oficjalne przejęcie zakładów przez rząd polski nastąpiło w lipcu 1922 r. W 1933 r. dokonano fuzji fabryki chorzowskiej i Państwową Fabryką Związków Azotowych w Mościcach i Chorzowie.

Parametry

Kategoria:
Dokumenty
Czas powstania:
1933 r.
Numer inwentarzowy:
MRS/AM/474
Producent / Autor:
Wielka Brytania. Love & Malcomson, druk dla Królewskiego Biura Patentowego
Technika wykonania:
druk
Materiał:
papier
Wymiary:
wys. 28 cm, szer. 19 cm

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Dofinansowanie Infrastruktura kultury: Muzeum online - zakup sprzętu do rejestracji i montażu filmów edukacyjnych dofinansowano ze środków budżetu państwa