Przejdź do sekcji:

Pismo urzędowe

Pismo Kuratorium Okręgu Szkolnego Lwowskiego we Lwowie do Witolda Habdank-Kossowskiego, nauczyciela XI Państwowego Gimnazjum we Lwowie dotyczące powierzenia obowiązków Dyrektora Państwowego Gimnazjum w Stalowej Woli, z dnia 22 czerwca 1938 roku. Witold Habdank-Kossowski urodził się w 1894 r. w Tarnopolu, był żołnierzem, pedagogiem i poetą. Został pierwszym dyrektorem Państwowego Liceum i Gimnazjum w Stalowej Woli. W okresie II wojny światowej prowadził tajne nauczanie. Był represjonowany w okresie stalinowskim. Zmarł 25 lutego 1954 r. Został pochowany na cmentarzu parafialnym w Rozwadowie.

Parametry

Kategoria:
Dokumenty
Czas powstania:
1938 r.
Numer inwentarzowy:
MRS/AM/1/35
Producent / Autor:
Kuratorium Okręgu Szkolnego Lwowskiego we Lwowie
Technika wykonania:
maszynopis
Materiał:
papier
Wymiary:
A4

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Dofinansowanie Infrastruktura kultury: Muzeum online - zakup sprzętu do rejestracji i montażu filmów edukacyjnych dofinansowano ze środków budżetu państwa