Przejdź do sekcji:
Powrót

Pismo urzędowe

Pismo Zakładów Południowych do firmy A.E.G (Katowice) z 21 VIII 1939 r. w sprawie pieców łukowych. Napisano, iż po dłuższej pracy tzw. pieca kwaśnego na wsadzie stałym (Zakłady Południowe) stwierdzono, że podczas topienia wsad ulegał znacznemu nawęglaniu. Stwierdzono, że zjawisko było niekorzystne dla produkcji, a zabiegi zaradcze, które próbowały wprowadzić Zakłady Południowe, nie dały pozytywnych skutków. Dlatego też zwrócono się z prośbą o poradę do wspomnianej firmy A.E.G., która była dostawcą ważnych urządzeń dla zakładów w Stalowej Woli. Dokument w formie cienkiej kartki.

Parametry

Kategoria:
Dokumenty
Czas powstania:
21.07.1939 r.
Numer inwentarzowy:
MRS/AM/4/13
Producent / Autor:
Zakłady Południowe sp. z o.o. w Nisku
Technika wykonania:
maszynopis
Materiał:
papier
Wymiary:
A4

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Dofinansowanie Infrastruktura kultury: Muzeum online - zakup sprzętu do rejestracji i montażu filmów edukacyjnych dofinansowano ze środków budżetu państwa