Przejdź do sekcji:

Rower damski Olimpia

Rower damski OLIMPIA, produkowany w Zakładach Metalowych MESKO w Skarżysku-Kamiennej w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX w. W zabytku zachowanych jest większość części oryginalnych, m.in. siodełko o wyściółce skajowej, przednie i tylne oświetlenie oraz para opon. W tylnym błotniku znajdują się niewielkie uchwyty do podtrzymywania siatki osłaniającej tylne koło i zabezpieczającej przed przedostaniem się sukienki rowerzystki między szprychy koła poruszającego się roweru. Na górnej części ramy widoczny jest oryginalny napis „OLIMPIA”. Zakłady Metalowe MESKO swoją historię rozpoczęły w 1924 r. w ramach inwestycji przemysłowych na terenie „trójkąta bezpieczeństwa”. Wybudowano wówczas Fabrykę Amunicji nr 1 w Skarżysku – jeden z najważniejszych zakładów przemysłowych późniejszego Centralnego Okręgu Przemysłowego.

Parametry

Kategoria:
Transport
Czas powstania:
lata 50. lub 60. XX w.
Numer inwentarzowy:
MRS/H/2996
Producent / Autor:
Zakłady Metalowe MESKO w Skarżysku-Kamiennej
Materiał:
metal, tworzywo sztuczne, guma, szkło
Wymiary:
szer. 62 cm, wys. 105 cm, dł. 190 cm

Bryła 3D

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Dofinansowanie Infrastruktura kultury: Muzeum online - zakup sprzętu do rejestracji i montażu filmów edukacyjnych dofinansowano ze środków budżetu państwa