Przejdź do sekcji:
Powrót

Rower Łucznik typ XVIB

Rower Łucznik typ XVIB, w przedwojennym katalogu reklamowym oznaczony, jako rower balonowy sportowy szosowy. Według katalogu rower o tej samej konstrukcji, jak typ XVI A, jednak bez bidonów umieszczonych przy sportowej kierownicy. Rower z tylną piastą TORPEDO marki AFS z hamulcem automatycznym. Rama wzmocniona z rur ciągnionych. W porównaniu z opisanym w katalogu, rower w zbiorach muzeum nie posiada sportowego siodełka oraz hamulców szczękowych. Ma natomiast dodatkowe błotniki z kalkomanią PWU, przednią lampę oraz futerał na narzędzia umieszczony pod ramą. Produkowany był w Fabryce Broni w Radomiu, jednym z najważniejszych zakładów zbrojeniowych Drugiej Rzeczypospolitej. Zakład wchodził w skład koncernu Państwowych Wytwórni Uzbrojenia.

Parametry

Kategoria:
Transport
Czas powstania:
dwudziestolecie międzywojenne
Numer inwentarzowy:
MRS/H/2912
Producent / Autor:
Fabryka Broni w Radomiu
Technika wykonania:
produkcja seryjna, spawanie, malowanie, gięcie
Materiał:
metal, tworzywo sztuczne, guma, szkło, skóra
Wymiary:
szer. 43 cm wys. 113 cm dł. 175 cm

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Dofinansowanie Infrastruktura kultury: Muzeum online - zakup sprzętu do rejestracji i montażu filmów edukacyjnych dofinansowano ze środków budżetu państwa