Przejdź do sekcji:
Powrót

Skrót przemówienia

Skrót przemówienia Naczelnego Dyrektora Zakładów Południowych inż. Marcelego Siedlanowskiego w Stalowej Woli z okazji odwiedzin Zakładów przez Prezydenta RP Ignacego Mościckiego wygłoszonego 30 IV 1938 r. – rok po rozpoczęciu budowy. W przemówieniu wspomniana jest m.in. data podpisania umowy na budowę Zakładów Południowych, tj. 30 stycznia 1937 r., oraz informacja o zorganizowaniu Biura Technicznego i Biura Handlowego, które zajęły się opracowaniem szczegółowego projektu budowy oraz zamówieniami urządzeń i instalacji. W tekście znajdują się informacje o licznych firmach uczestniczących w budowie obiektów fabrycznych, wskazane są poszczególne wydziały Zakładów: stalownia, prasownia-kuźnia, walcownia, hartownia, warsztat grubej obróbki mechanicznej, zakład badawczo-doświadczalny oraz magazyn stali szlachetnych. W przemówieniu M. Siedlanowskiego występuje również skrócony opis poszczególnych wydziałów. Na końcu tekstu widoczny podpis M. Siedlanowskiego. Dokument ośmiostronicowy, oprawiony w szarozieloną okładkę z nadrukiem Zakłady Południowe Sp. z o.o. w Nisku.

Parametry

Kategoria:
Dokumenty
Czas powstania:
30.04.1938 r.
Numer inwentarzowy:
MRS/AM/ws/2
Technika wykonania:
druk, maszynopis, rękopis
Materiał:
papier
Wymiary:
szer. 23 cm, wys. 32 cm

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Dofinansowanie Infrastruktura kultury: Muzeum online - zakup sprzętu do rejestracji i montażu filmów edukacyjnych dofinansowano ze środków budżetu państwa